رد کردن لینک ها

مالیات

مالیات

مالیات چیست؟

مالیات یکی از ارکان مهم اقتصادی امروزه هر کشور می باشد. مالیات پرداختی لازم، اجباری و بلاعوض می باشد که شامل بخشی از درآمد یا دارایی اشخاص، شرکت ها و موسسات است که بر طبق قانون به منظور پرداخت مخارج عامه و اجرای سیاست های مالی  در جهت تقویت و حفظ منابع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور می باشد. پرداخت مالیات به دلیل آن که ابزار و امکانات دست یابی به درآمد و سود ها را دولت فراهم ساخته است لازم و ضروری می باشد.

تاریخچه مالیات:

مالیات ریشه تاریخى دارد که در گذشته با نام خراج شناخته شده بود و عمر آن با پیدایش نخستین حکومتها و سازمانهای مدیریت اجتماعی همراه بود و فقط نوع و مقدار مالیات و نحوه وصول آن متفاوت بوده است ولی اصل آن همیشه ثابت بوده است است. در تعدادی از کشورها اخذ مالیات تابع قوانین مدون برای عموم در نظر گرفته می شد با این حال در تعدادی دیگر از کشورها اخذ مالیات تابع اراده دولت و یا نظر پادشاه بوده است و در پرداخت نکردن مالیات هیچ عذر و بهانه ی قابل قبول نبود و شعار یا سر بده یا مالیات، برای عموم مردم تصویر رعب انگیزی در ذهنشان به همراه داشت. می توان گفت این روش حتی تا دوره پس از اسلام نیز در بین بعضی از حاکمان رواج بسیار داشت به دلیل اینکه مالیات در جهت رفاه و آبادانی مردم مورد استفاده قرار نمی گرفت و جز دارایی حاکمان به حساب می آمد و خرج  اهداف شخصی خودشان می شد و حتی سربازان تحت فرمان دولت در مواردی هزینه هایشان از غارت شهرهای فتح شده به دست می آمد همین رفتار حاکمان سبب شد حتی اگر مالیات به صورت قانونی نوشته و تصویب میشد عموم مردم  آن را در جهت فعالییت های عمرانى و خدماتى وادارى دولت ندانند و پرداخت آن با رضایت همراه نباشد و در مواردی از پرداخت آن امتناع کنند .

می توان گفت ایران یکی از قدیمی ترین کشورهایی است که اقدام به گرفتن مالیات کرده است. عده ای از مورخان معتقدند که تاریخچه ی مالیات ایران  به 5000 سال قبل برمی گردد ولی در دوره ی پادشاهی داریوش  برای اولین بار یک سیستم مالیاتی تنظیم و میزان پرداخت آن معین گردید.

درباره ما:

مشاوران حقوقی گروه هلدینگ طرح ماندگار با بیش از یک دهه سابقه، به منظور رفع مشکلات مالی و مالیاتی مطابق با استانداردهای حسابداری و روش های جدید مالی آماده همکاری با شرکت ها، کارگاه های صنعتی و تولیدی، موسسات، استارت آپ ها، فروشگاه ها و کارخانجات می باشد. این هلدینگ در راستای ارتقا سطح کیفی اطلاعات مالی و سیستم های مدیریتی، فعالییت  حرفه ای خود را با بهره گیری از کادر مجرب حسابداری و مالی ، حسابرسی، امور مالیاتی و بیمه، نرم افزار مالی و پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی و همچنین با بهره گیری از متخصصان امور مالیات به کلیه اشخاص در زمینه تنظیم لوایح مالیاتی و حضور در مراجع حل اختلاف جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

خدمات مشاوران حقوقی گروه هلدینگ طرح ماندگار شامل:

  • خدمات مالیاتی
  • خدمات مالی و حسابداری
  • خدمات ثبت شرکت های موسسه مشاوران
  • خدمات بیمه و حقوق مزایای موسسه مشاوران

اهداف ما:

رویکرد این مجموعه براساس اصل رازداری و تعهد کاری و مسئولیت پذیری با ارائه مشاوره رایگان و همچنین ارائه قیمت، متناسب با مقتضیات مشتری جهت افزایش رضایت شما عزیزان می باشد. ما هزینه های مالی و حسابداری شما را به حداقل می رسانیم و بهترین خدمات تخصصی را به شما ارائه می دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید.

به گفتگو بپیوندید