رد کردن لینک ها

فاکتورهای مورد نیاز برای بادیگارد شدن

زندگی یک بادیگارد

حتما تا به حال کلمه محافظ شخصی و یا بادیگارد به گوشتان خورده. چه اطلاعاتی از شرایط تبدیل شدن به یک بادیگارد را دارید؟ با سختی کار یک بادیگارد آشنا هستید؟ با هلدینگ طرح ماندگار همراه باشید تا اطلاعات مفیدی از دنیای محافظان شخصی با شما به اشتراک بگذاریم.

بادیگاردها ماموران امنیتی هستند که از افراد مختلف محافظت می کنند. معمولا این افراد، اشخاص مشهور، هنرمندان و ورزش‌کاران و.. هستند. آن‌ها از شخصیت های مورد نظر خود در برابر انواع تهدیدات از جمله آدم‌ربایی ، تعقیب ، آسیب بدنی، آزار و اذیت و ترور محافظت می‌کنند.  حالت ها و شرایط مختلفی برای  برای تبدیل شدن به یک بادیگارد وجود دارد علاوه بر مهارت های تاکتیکی ، باید از نظر شکل فیزیکی نیز تنومند باشند.

بادیگار ها بسیار فداکار هستند برای همین با کمی آموزش و فداکاری،  می‌توانند یک محافظ شخصی شوند و از اشخاص مورد نظر محافظت کنند .

فاکتورهای مورد نیاز برای بادیگارد شدن
فاکتورهای مورد نیاز برای بادیگارد شدن

. فاکتور های مورد نیاز

سن

حداقل سن برای ثبت نام و ورود به دوره های آموزش بادیگاردی، سن قانونی یعنی 18 سال می باشد. منطقا لازمه انتخاب شغلی که با خطرات متفاوتی همراه است، داشتن سن قانونیست.

کسب مدرک معتبر

اگر شما فاقد مدرک معتبر باشید نمیتوانید به یک بادیگارد تبدیل شوید.

  • امروزه لازم نیست برای تبدیل شدن به یک بادیگارد حتما به یک کمپ آموزشی رفته ، کلاس های آموزشی متفاوتی وجود دارد که از شما یک بادیگارد فوق العاده می سازد.
  • گذراندن دوره های آموزشی نظامی برای تبدیل شدن به یک محافظ شخصی بسیار مفید و اثربخش است.

تکمیل کردن برنامه‌های گواهی سلامت و احیای قلبی

یک فرد برای پیوستن به تیم همراه و اسکورت لازم است کمک های اولیه و احیای قلبی را یاد بگیرد چون در طول دوره محافظت به آن نیاز دارد.

  • امروزه شرایط برای دریافت انواع گواهی ها آسان شده و شما برای دریافت گواهی ‌نامه کمک های اولیه ، میتوانید به صورت آنلاین دوره های آن را بگذرانید.
  • بادیگار ها در دوره کمک‌ های اولیه مواردی مانند بررسی تنفس , درمان جراحات , کمک به یک قربانی در حال خفه شدن و درمان سوختگی و… را آموزش می بینند.

یادگیری مهارت‌ های تاکتیکی لازم برای حفاظت از اشخاص

برای آموزش انواع مهارت ها در ابتدا بررسی ای از روند کلی کارآموز مورد نظر انجام می شود این موارد شامل تست توانایی، مواردی مانند کار با سلاح، کمک های اولیه و رانندگی را دربر می شود. علاوه بر این ، برخی کشورها آموزش های نظامی پایه را نیز به روند خود اضافه می کنند.

مهارت هایی که با آن می توانند از اشخاص حفاظت کنند همواره توسط مربیان مجرب آموزش داده می شود. بسیاری از این دوره های آموزشی بر روی مهارتهایی از جمله کمک های اولیه,ارزیابی ریسکی,خلع سلاح,مبارزه بدون سلاح,حل اختلافات,تکنیک های رانندگی حرفه ای,اجتناب از ایجاد درگیری و تکنیک های مقابله با تروریست تمرکز دارند.

 وظایف یک بادیگارد

آمادگی برای خدمت

محافظان باید هر 7 روز هفته 24 ساعت در روز آماده خدمت باشند. اغلب محافظان به تنهایی کار نمی کنند و اکثرا شیفت های خود را در یک بازه زمانی 8-6 ساعته به پایان میرسانند با این حال زمان حضور آنها بستگی به موقعیت های متفاوت است.

در نهایت، کار آن ها این است که از فرد مورد نظر خود محافظت کنند، مهم نیست که چه روز و تاریخی باشد.

انعطاف‌پذیر، هماهنگ و برای هر کاری آماده باشد

در این شغل باید همیشه آماده عجیب ترین اتفاقات باشند و بادیگارد ها هرگز نمی توانند اتفاقات آینده را دقیق پیش بینی کنند. با توجه به سختی این شغل می توان گفت بادیگارد همیشه یک شغل ثابت ندارد و با توجه به وظیفه، شغل او نیز تغییر خواهد کرد گاهی ممکن از راننده باشد گاهی محافظ شخصی گاهی یک دستیار؛ برای مثال فرض کنید یک بادیگارد می خواهد از یک شخص معروف محافظت کند و او را از مکان های پر خطر عبور دهد. در اینجا او باید یک راننده باشد.

قابل اعتماد و وفادار باشد

بادیگارد از زندگی اشخاص محافظت می‌کنید و این وظیفه نیازمند اعتماد بالایی است. او باید مطمین شود که تمام مسئولیت‌های خود را به اتمام رسانده.اگر شخص نتواند محافظ خود اعتماد کند ، رابطه کاری سالمی نیز به وجود نیامده.

پس از خواندن مطالب فوق حال می توانیم بگوییم شما کمی با دنیای بادیگارد ها و محافظان شخصی آشنا شدید ما همواره در تلاش هستیم تا اطلاعات خود را در قالب مقالات با شما همراهان به اشتراک بگذاریم. از شما هم می خواهیم نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به گفتگو بپیوندید