رد کردن لینک ها

کنفرانس چیست

 

یک کنفرانس به طور کلی به ملاقات چند نفر برای بحث در مورد یک موضوع خاص گفته می شود، که اغلب با یک همایش، مکالمه یا گردهمایی اشتباه گرفته می شود. در حالی که یک کنفرانس از لحاظ جمعیت و هدف کاملا متفاوت می باشد. گردهمایی از کنفرانس بزرگتر است و شامل مجموعه ای از نمایندگان چند گروه می باشد .

در یک کنفرانس، ایده های خلاقانه ای بیان می شود و اطلاعات جدیدی بین کارشناسان مبادله می شود.

اکثر کنفرانس ها دارای یک یا چند سخنران اصلی هستند. سخنرانان انتخاب شده شخصیت های برجسته ای در موضوع کنفرانس هستند و حضور آنها به منظور جذب بیشتر مردم برای شرکت در کنفرانس است.

یک کنفرانس به طور کلی به ملاقات چند نفر برای بحث در مورد یک موضوع خاص گفته می شود، که اغلب با یک همایش، مکالمه یا گردهمایی اشتباه گرفته می شود.

 

تفاوت گردهمایی ، سمینار  و کنفرانس

گردهمایی یک مجموعه اتفاقی است که شامل فراغت و سرگرمی می باشد.

یک سمینار برای بحث در مورد یک موضوع خاص است. آنها معمولا جنبه آموزشی دارند و انتظار می رود که شرکت کنندگان در پایان سمینار دانش و مهارت های جدید کسب کنند.

یک کارگاه بیشتراز تجربیات شرکت کنندگان برای فعالیت ها استفاده می کند و مقدار زمانی که یک سخنران به گروه می پردازد محدود است.

یک کنفرانس میزگردی است که همکاران برای تبادل افکار و نظرات مربوط به یک موضوع خاص که معمولا سیاسی و تجاری می باشد گرد هم می آیند.

 

برنامه ریزی برای زمان اجرای کنفرانس:

برای اجرای صحیح یک کنفرانس، یک برنامه ریزی دقیق باید انجام شود. تمام جنبه های مهم کنفرانس باید پوشش داده شود، بنابراین بهتر است یک فهرست دقیق از آن تهیه شود. تهیه یک برنامه پشتیبانی برای رسیدگی به شرایط اضطراری اجباری است. زمانی که افراد نقش ها و مسئولیت های مشخصی داشته باشند برنامه ریزی بهتری صورت می گیرد.

اول از همه هدف از کنفرانس باید کاملا درک شود و بودجه باید تعیین گردد . برخی از شرکت ها دارای اتاق های بزرگ برای برگزاری این رویداد هستند. برخی از شرکت های دیگر نیز نیازمند مکان مناسب دیگری جهت برگزاری کنفرانس می باشند.

زمانی که تاریخ، زمان و محل کنفرانس تعیین شد، باید در دسترس بودن همه مجریان ، شرکت کنندگان و مهمانان خاص تایید شود. فرم های ثبت نام باید ارسال شوند و در صورت نیازبه سوالات آنها پاسخ داده شود، تا تعداد دقیق شرکت کنندگان به دست آید. دعوت ها، برنامه ها و بروشورها باید متناسب با موضوع کنفرانس باشند. نام و لوگو اسپانسرها باید در بروشورها برای تبلیغات قرار گیرد.

 یک کنفرانس به طور کلی به ملاقات چند نفر برای بحث در مورد یک موضوع خاص گفته می شود، که اغلب با یک همایش، مکالمه یا گردهمایی اشتباه گرفته می شود.

حساب های تقریبی که باید برای انتخاب محل برگزاری کنفرانس انجام شود، عبارت است از:

آیا اتصال Wi-Fi و زیرساخت های فنی برای حمایت از افراد شرکت کننده وجود دارد؟ آیا امکانات صوتی و تصویری، پروژکتور ها و تجهیزات ارتباطی مانند تلفن، بلندگوها و میکروفن ها همگی به درستی کار می کنند؟

آیا بنابر شرایط آب و هوایی، ساختمان دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب است؟

آیا اتاق جلسه جداگانه مورد نیاز است؟ درمورد امکانات مناسب برای سخنرانان چطور؟

آیا پارکینگ مناسب وجود دارد؟

آیا در محل برگزاری کنفرانس امنیت کافی وجود دارد؟

قبل از به انجام رسیدن این رویداد، باید یک برنامه ریزی دقیق انجام شود، که شامل نظم دادن به فعالیت ها، تهیه لیستی از سخنرانان و فراهم کردن نوشیدنی و وعده های غذایی برای زمان استراحت می شود. باید داوطلبانی برای کمک و راهنمایی شرکت کنندگان در طول کنفرانس اختصاص داده شود. برنامه و سایر جزئیات مهم باید با داوطلبان به اشتراک گذاشته شود و برای پاسخگویی به پرسش ها باید از قبل به آنها آموزش داده شود.

در طول کنفرانس به چیزهای زیادی نیاز است، از قبیل لوازم التحریر مناسب، تعیین جایگاه شرکت کنندگان تایید شده، ترتیب محل استقرار افراد. باید در ورودی اصلی محل، یک لیست ثبت نام همراه با یک رسید برای جمع آوری هزینه های مشارکتی قرار داده شود. همچنین باید در طول کنفرانس ازشرکت کنندگان با آب، چای، قهوه پذیرایی شود.

کنترل و تنظیم تمام این نکات برای آماده سازی کنفرانس لازم است، بودجه باید به طور مداوم پیگیری شود و هزینه ها باید براساس آن مدیریت شود. پیگیری طرح های جامع و چیره نیز باید به طور مداوم انجام شود. این گونه، برای همه چیز به خوبی برنامه ریزی شده و کنفرانس هموار خواهد بود.

 

گروه هلدینگ طرح مانگار آجی بادام افتخار دارد با بهره مندی از تجربه کادری مجرب و متخصص و متعهد پاسخگوی نیازهای شما عزیزان در زمینه ، برگزاری سمینار و همایش ها باشد.

همچنین این گروه می تواند در زمینه تشریفات خودرو ( خودروهای تشریفاتی و خودروهای مختص مراسم هاتیم همراه و مراقبت از شخصیت ها ، کَترینگ آجی بام ، قطعات خودرو و بیمه ، سبد کالا و مواد غذایی و پروتئینی ، مشاور امور تبلیغاتی و بسته بندی نیاز های شما را فراهم نمایند.

نظرات

به گفتگو بپیوندید